Anadolu Servislerimiz, Avrupa Servislerimiz, Genel

Bahçelerde Fare İlaçlama Nasıl Yapılır?

Bahçelerde Fare İlaçlama Nasıl Yapılır

Bahçelerde Fare İlaçlama Nasıl Yapılır?

Bahçelerde fare ilaçlama nasıl yapılır? Sorusu bahçe işleri ile uğraşan ve fareler ile başı dertte olan kişilerin merakla araştırdıkları bir konu olmaktadır. Bahçelerdeki farelerin yetiştirilen mahsule olan zararları saymakla bitmez. Fareler kemirgen hayvanlar oldukları için yetiştirilen fidan köklerini ve sebzeleri kemirerek hem mikrop bulaştırırlar hem de dipleri açığa çıktığı için kurumalarına neden olurlar. Elbette farelerin zararları bu kadarla kalmıyor.
Yalnızca fareler değil farelerin üzerlerinde taşımış oldukları pire ve kene türü hayvancıklar da çok büyük bir salgın hastalık taşıyıcısıdır. Yeri gelmişken küçük bir bilgi paylaşmak isteriz. Veba hastalığı olarak bilinen büyük salgın farelerin sırtlarında taşıdıkları pireler sayesinde yayılmıştı. En çok zarar veren fareler lağım fareleri ile bahçe fareleri ya da tarla faresi olarak bilinen farelerdir. Farelere müdahale edilmediği takdirde büyük hasarlara ve büyük zararlara yol açar.

Farelerle Mücadele Nasıl Yapılır?

Yukarıda anlattığımız gibi farelerle mücadele edilmediği takdirde üretmekte olduğumuz ürünlere ve ağaçlarımıza büyük zararlar vererek ürünlerimizin kurumasına neden olacakları gibi hastalık yayılmasına da neden olacaklardır. Bu aşamada sorulması gereken soru ise bahçelerdeki farelerle nasıl mücadele edilmelidir? Sorusu olmalıdır. Fareler eskiden beri çiftçilerin başlarına bela olmayı başarmışlardır. Her dönemde çiftçiler kendi yöntemleri ile farelerle başa çıkmaya çalışmışlar ama çok de faydasını görmemişlerdir.
Eskiden beri uygulanmakta olan yöntemlerin en bilineni olarak sayabileceğimiz yöntem kapanla fare öldürmektir. Fakat fare kapanı denilen düzenek açıkta olduğu için tehlikeli aynı zamanda görüntüsü de güzel olmaz. Hem de birçok fareyi yakalamak kapanla imkansız olacaktır. Fare ile mücadele yönteminin en ideal olanı fare istasyonu denilen bir yöntem olmaktadır.

Fare İstasyonu Nedir?

Fare istasyonu denilen düzenekte kapalı bir alanda farelerin hoşuna gidebilecek yiyeceklerin üzerine sürülmüş fare zehirleri konulur. Kuvvetli fare zehri içeren yiyecekler sayesinde fareler küçük delikler içinden geçerek içeri girerler ve zehirli yiyeceği yerler. Farelerle mücadele yöntemleri içinde yer alan en güvenli yöntem olması, tercih edilme nedenleri arasında yer almaktadır. Bahçelerde fare ilaçlama sayesinde yalnızca fareler değil farelerin üzerinde taşıdıkları pireler de yok olurlar.
Bu aşamada fare istasyonlarının avantajları nelerdir sorusu akıllara gelmektedir. Fare istasyonlarının birçok yararı vardır. En büyük avantajı ise diğer şekilde fare kapanlarının açıkta olması etrafındaki insanların zehirle teması tehlikesini doğurmaktadır. İnsanların ve diğer hayvanların temas etmesi halinde zarar görmelerini önlemek adına önemli bir avantaja sahiptir. Bunun dışında fare istasyonunun diğer bir avantajı içeri giren farenin ürkmesini engelleyeceğinden farenin yok edilmesi daha kolay olmaktadır. Bu avantajların yanı sıra fare istasyonunun kapalı olması içine konulan zehrin hava şartlarından etkilenmesine engel olur. Bu sayede konulan zehrin ziyan olması önlenmiş olur.

Bahçe Faresi İlaçlaması Yapan Firmalar

Bahçe faresi ile mücadele yöntemlerinin gerekli ve ne kadar önemli olduğunu vurgulayarak izah ettik. Peki bahçe faresi ilaçlaması kimlere yaptırılır?
Konu ile ilgili sektörde hizmet vermek üzere kurulan fare ilaçlama firmalarının varlığını biliyoruz.
Usta ilaçlama firması da fare ilaçlama firmalarından biridir. Müşteri memnuniyeti esasına uygun olarak çalışan firma konularında uzman ve son derece teknik bilgilere sahip ekip ve son sistem ekipmanlarla hizmet vermekte olan bir ilaçlama firmasıdır. Bahçelerdeki fare ilaçlamada kullanılan fare zehirleri Sağlık Bakanlığı’ndan onaylı son derece etkili zehirlerdir.
Kaliteyi uygun fiyatlarla müşterilerine sunmakta olan Usta İlaçlama firması bazı dönemlerde yapmış oldu kampanyalarla müşterinin bütçesini sarsmadan hizmet vermeyi amaçlamaktadır. Konu ile ilgili soru ve sorunlarınız için iletişim numaraları ve sosyal medya hesapları üzerinden firmamıza ulaşabilirsiniz.

 

 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir