Fare İlaçlama Yöntemleri

Fare ilaçlama yöntemleri ile kapalı alanlara veya açık alanlara uygulanabilen haşerelerin kontrol altına alınmasını sağlayan yöntemlerdir. Deneyimler sonucunda farelerin engellenmesi için farklı yöntemler ortaya çıkmıştır. Yaşam alanımızda karşımıza çıkabilecek 3 fare türü bulunur. Küçük fareler ev fareleridir, çatı fareleri ile lağım fareleri daha büyük olurlar. Yaşadığımız her ortamda fareler de olabilir. Fareler meyveyle, tahılla ya da böcekler ile beslenirler. Besin zincirlerinin geniş olması da daha fazla alanda karşımıza çıkmalarını sağlar. Farelerin üreme hızı çok yüksektir. Fare grubu bir alana yerleştiğinde 1 senede 35 adet daha fare dünyaya gelir. Üreme çok hızlı olduğu için müdahale edilmezse problem oluşur. En büyük problem yaşayacağınız hijyen sorunudur. İlaçlama yapıldığında bu problem de ortadan kalkmış olur. İlaçlama haricinde farklı yöntemlerin olmasının sebebi farelerin de farklı türleri olmasıdır. Fare hangi türe sahipse o tür için en kesin yöntem belirlenir ve uygulanır. Yaşam alanında fare bulunması insanlar için sağlık problemlerine neden olur. İlaçlama yaptırmak istiyorsanız 3 farklı yöntem bulunur. İlk yöntem istasyon yöntemi dediğimiz yöntemdir. Mum blok ilaçlama, palet serpme, pasta zehirlerin kullanımı gibi farklı yöntemler kullanılabilir. Açık alanda fare önlenmesi yapılacaksa istasyon dediğimiz yöntem tercih edilir. İstasyonların üzerine tahıl eklenerek uygulama alanına bırakılır. Lekesiz ve kokusuz bir yöntemdir. Yöntem oldukça başarılıdır ve kesin sonuçlar verir.

Fare ilaçlama yöntemleri

Fare İlaçlama İstanbul

Kuru ortamlar için fare ilaçlaması yapılmak istendiğinde etkili yöntemlerden biri granül palet yemleri kullanmaktır. Pasta zehir yönteminin uygulanması da oldukça etkilidir. Fare zehri yer ve sonrasında yuvasına gittiğinde ölümü gerçekleşir. Uygun yöntem bulunduktan sonra Usta İlaçlama profesyonel ekibi tarafından uygulanır ve hızlı sonuç alınır. Yönteme göre farklı fiyat seçenekleri olabilir ve hangi yöntemi kullanacaksanız kullanın fiyatlar uygun seçeneklere sahiptir. Yaşam alanınızda fare olup olmadığını anlamak için öncelikle fare dışkısı olup olmadığına bakmanız gerekir. Fare dışkısı görürseniz panik yapmanıza gerek olmadan Usta İlaçlama’yı arayarak farelerden kurtulabilirsiniz. İş yeriniz ya da eviniz için fare olması büyük problemlere neden olur. Eğer gıda işletmesi sahibiyseniz ve fare olduğundan şüpheleniyorsanız hızlı bir şekilde önlem almanız gerekir. Gıda sektörü için hijyen kurallarına uyulmadığı takdirde iş yeriniz kapanabilir. Fare dışkısı görürseniz veya idrar kokusu alırsanız bulunduğunuz ortamda fare olması ihtimali yüksektir. Evinizde veya çalıştığınız yerde fare olursa bu farklı hastalıkların da ortaya çıkmasına neden olabilir. Kemirgenlerden insanlara hastalık bulaşabilir. Sağlık sorunlarının yanında eşyaların zarar görmesi de söz konusu olur. Fareler eşyalarınızı kemirirler ve delik bırakırlar. Firmayı arayarak yaşadığınız ortamdaki durumu anlattığınızda sizin için hızlı ve kesin çözüm sunar. İlaçlama yaptırmak istediğinizde alanın büyüklüğüne ve kullanılacak malzemelere göre fiyatlar değişir ve size bilgi verilir.

Fare İlaçlama Şirketi

Fareler çok hızlı ürediği için eğer bir alanı yuva olarak seçerlerse ve müdahale olmazsa istila ederler. Fare türlerine göre en çok işe yarayan yöntemlerden biri de yemleme yöntemidir.
Fare zehrinin kullanılması etkili bir yöntemdir fakat kullanılırken dikkatli olunması gerekir. Farelerin yemeyi sevdiği yiyecekler kullanılarak fare zehri hazırlanır ve istasyon olarak alana yerleştirilir. Zehri yiyen fare yuvasına döner ve burada ölür. Fare zehrini kullanırken dikkatli olunmasının nedeni eğer insana temas ederse sağlık problemine neden olmasıdır. Bu sebeple fare zehri kullanılacağı zaman profesyonelce yapılmalı ve doğru zehir seçilmelidir. Sera, ev, iş yeri, bodrum, ekili araziler, garaj, fidanlık ve benzeri birçok farklı alanda fareler bulunabilir ve fare istasyonlarının kurulması kesin sonuç verir. İstasyonlar alana aralarında 50 metre gibi bir mesafe olacak şekilde yerleştirilirler. İstasyon kullanılmasının en büyük avantajlarından biri de kapalı olmasıdır. Açık zehir kullanımı insanlar ya da hayvanlar değerse sağlık problemine neden olacağından kapalı istasyonlarda bu problem yaşanmaz. İstasyon yeminin girişi ve çıkışı olur. Böylece fare istasyona girerek yemi yer ve sonra çıkıştan çıkar. Yuvasına gittiğinde ölümü gerçekleşir. Kapalı olmasının bir diğer avantajı da farenin yaklaşmasının ve yemi yemesinin kolay olmasıdır çünkü karanlık bir ortam sağlar. İstasyon kapalı olduğu için dış etkenlerden içerisinde bulunan yem korunmuş olur ve bozulma yaşanmaz.

Fare İlaçlama Fiyatları

Kapan kullanımı farelerden kurtulmak amaçlı uygulanan bir başka yöntemdir. Kapanların klasik olanı yaylı kapanlardır. Bu klasik kapanları nalburlarda bulabilirsiniz. Mekanizmanın içine kaşar peyniri veya fıstık ezmesi koyarak fareleri kapana çekebilirsiniz. Farelerin en sevdiği yiyeceklerin kullanımı süreci daha da hızlandırır. Farelerin yuva yaptığını düşündüğünüz bölgelere kapanları yerleştirmeniz gerekir. Dolap içi, tezgahların alt kısımları, çatı katı, garaj, bodrum ve benzeri alanlara yerleştirerek kapanların fareleri çekmesini sağlarsınız. Yaylı kapanları kullandığınızda bir kapan bir fare için kurulur. Bu sebeple birkaç tane alarak kullanmanız daha avantajlı olur. Kapanları kurarken çocuk ya da evcil hayvanların ulaşamayacağı alanlara kurmak önemlidir. Fareler için bir diğer kullanabileceğiniz yöntem de fare yapışkanlarıdır. Fare yapışkanlarının üzerine yine fareler için en sevdikleri gıdalar yerleştirilir. Fare buradaki gıdayı yemek için geldiğinde yapışkana yapışır ve ölümü bu şekilde gerçekleşir. Fare istasyonları ise kapalı kapanlardır. İç kısımlarına yiyecek konulur ve fare istasyona girip yiyeceği yiyerek geri dışarı çıkar. Yuvasına gider ve ölüm birkaç gün içerisinde burada gerçekleşir. Kapalı olması dolayısıyla oldukça güvenlidirler. Kokusu yoktur ve lekesizdirler. Kapalı istasyonların bir diğer avantajı da tek bir fare için değil birkaç fare için kullanılabilmesidir. Fareler yiyecek bitene kadar gelip yiyerek yuvalarına geri dönerler. Bu şekilde birkaç fareyi tek bir istasyon üzerinden yok etmiş olursunuz.

Fare İlaçlama Şirketleri İstanbul

Yaşam alanınızdaki farelerden kurtulmak için profesyonel yardım almak en doğru seçenektir. Kendiniz çözüm üretmeye çalıştığınızda kısa süreleri etkisi olsa da fare problemi tekrar ortaya çıkabilir. Profesyonel yardım alırsanız etkisi uzun süreli ve kesin olur. Uzman personeli ile Usta İlaçlama en doğru fare ilaçlama yöntemini sizin için sunar ve bütçenize uygun fiyat seçenekleri ile hizmet verir. Fare ilaçlaması yaptırmak istediğinizde öncelikle alan incelemesi yapılır. İstasyon kurulumu için kaç bölge gerekeceği tespit edilir. Tespitlerden sonra da size fiyat teklifi sunulur. Fare olması durumunda hem sağlığınız hem de eviniz zarar görebileceği için hızlı müdahale oldukça önemlidir. Kalıcı kurtuluş için profesyonel bir ekiple çalışmak uzun vadede size avantaj sağlar. Üreme şansı bulurlarsa çok hızlı çoğalırlar ve eğer doğru müdahale yapılırsa üremeye fırsat bulamazlar. Çok çeşitli gıdalardan beslenebilen fareler her alanda kolayca ortaya çıkabilirler. Teknolojik yöntemler ve insan sağlığına uygun malzemeler kullanan firma size kalıcı çözümler üretir. Bir fare tek bir gecede 30 farklı gıdadan beslenebilir. Bu şekilde küçük parçalar alarak gıdalar üzerinde gezerler. Tahıl ürünleri farelerin favori gıdalarıdır. Yiyecek tüketiminden su ihtiyaçlarını da karşılarlar ve bu şekilde su bulamadıkları ortamda da rahat bir şekilde yaşamaya devam edebilirler. Profesyonel firmayla çalıştığınızda kullanılan yöntemler kokusuz olur ve uygulama sonrası size hiçbir rahatsızlık vermez.

Fare İlaçlama Nasıl Yapılır

Eviniz, iş yeriniz, iç mekan ya da dış mekan fark etmeksizin yaşam alanınızdaki farelerden kurtulmak için çeşitli yöntemler vardır. Yaylı kapan bu klasik yöntemlerden biridir. Yaylı kapanlar tek bir fare için kullanılırken, fare istasyonları birkaç adet fare için kullanılabilirler. Profesyonel bir firmayla çalışmayı tercih ettiğinizde yaşam alanınız için en doğru yöntem seçilir. Hem sağlık hem de maddi olarak problem yaratan fareler kesin ve hızlı bir şekilde kurtulmuş olursunuz. İlaçlama yöntemi kullanıldığında hem haşerelerden hem de farelerden kurtulmuş olursunuz. Farelerin türüne göre yaylı kapanlar, fare istasyonları ve yapışkanlı kapanlar kullanılabilir. Fareler insanlara hastalık geçirebileceğinden dolayı özellikle çocuklu olan evlerde oldukça dikkatli olunmalıdır. En son ortaya çıkan hastalıklardan biri Hanta virüsü olarak tespit edilmiştir. Bu farelerden insanlara geçen bir virüstür ve ülkemizde de görülmüştür. Usta İlaçlama kalitesiyle hizmet aldığınızda uzun süreli çözümler sunar ve farelerden hijyenik bir şekilde kurtulmuş olursunuz. Eğer kendiniz fare zehri kullanmaya çalışırsanız ve doğru alanlara yerleştirmezseniz orada kalan fare zehirleri sizin sağlığınız için de tehdit oluştururlar. Fare çok hızlı ve küçük alanlardan geçebilen bir hayvan olduğu için yiyecek kokusu alması evinizi yuva olarak görmesi için yeterlidir. Eğer komşunuzda fare bulunuyorsa kısa sürede sizin evinizi de ziyaret edeceklerdir. Bu sebeple apartmanın içerisi için de dikkatli olmak gerekir.

Fare İlaçlama Firmaları

Yaşam alanınızda fare olup olmadığını anlamak için bazı hususlara dikkat edebilirsiniz. En önemli ipuçlarından biri fare dışkısıdır. Pirinç büyüklüğünde ve tane şeklinde olan fare dışkıları hemen göze çarpar. Mutfak lavabo altları, kalorifer altları, çatı katı gibi bölgeler dışkıları tespit edebilmeniz için başlıca alanlardır. Fareler günlük olarak 80 adet dışkı bırakabilir. Evinizde birkaç fare olduğunu düşünürsek bu oldukça ciddi bir rakamdır. Sık bir şekilde idrar yaptıkları için evinizde amonyak kokusu duyumsarsanız fare olduğundan şüphelenebilirsiniz. Farelerin tüyünde yağ bulunur ve eğer çok sefer zeminle temas ederlerse burada koyu renkli lekeler oluşur. Bu lekeleri gördüğünüzde fare olduğunu anlayabilirsiniz. Fare yuvaları da tespit için önemlidir. Çatı katı, döşeme altı, havalandırma dolaplarında yuvalar bulunabilir. Dolabı açtığınızda yiyeceklerin üzerinde hasar görüyorsanız fare olduğunu anlayabilirsiniz. Ahşap eşyalar ya da mobilyalar üzerinde de kemirme izlerini fareler gerçekleştirir. Tüm bu problemlerden kurtulmak için oluşturulan yöntemlerden biri de Gluebord yapışkan ile gerçekleştirilen yöntemdir. Yapışkanlı sistem üzerine farelerin sevdiği gıdalardan koyulur. Fare bu gıdayı yemek için geldiğinde kapana yapışır ve ölümü burada gerçekleşir. Yapışkanlı kapanlar da tek bir fare içindir. Eğer kapanın birden fazla fareye etki etmesini istiyorsanız fare istasyonlarının kullanılması gerekir. Evde çocuk ya da evcil hayvan varsa kapalı sistem istasyonlar oldukça güvenli olurlar.

Fare İlaçlama Apartman

Ev ve iş yerlerinde gördüğümüz fareler kış aylarında daha fazla gözlemlenir. Bunun sebeplerinden biri kış uykusuna yatmamalarıdır. Tarla faresi eğer kış ayında açıkta kalırsa yuva kurmak için sıcak bölgeler arar. Ev ortamı onlar için idealdir çünkü yiyecek de bulabilirler. Profesyonel bir yöntemle farelerden hızlı bir şekilde kurtulabilirsiniz. Evinizde uygulanan ilaçlamadan sonra siz de ek önlemler alarak süreci oldukça uzatabilirsiniz. Örneğin fareler 5mm gibi küçük çapta alanlardan bile girebildikleri için evinizde keşif yaparak farelerin girebileceği delikleri ortadan kaldırmak avantajlı olur. Tel yünü bu delikleri engellemenin oldukça faydalı bir yoludur. Sonrasında havalandırma delikleri gibi alanlara da müdahale ederek evinizi daha güvenli bir alana dönüştürebilirsiniz. Bodrum gibi alanlar farelerin yaşaması için uygundur bu sebeple sürekli garaj ya da bodrum temizliği yapmanız faydalıdır. Borular da farelerin girmesi için uygun alanlardır bu sebeple buraları da kontrol etmek gerekir. Önlem aldığınızda hangi mevsim olursa olsun istila olasılığı daha düşük olur. Bahçe olan evlerde dikkat edilmesi gereken husus temiz ve düzenli tutmaktır. Büyümüş alanlar varsa bunları kesmek önemlidir. Ahşap yığını ya da çöp yığını ve benzeri döküntüleri bahçenizde bırakmamalısınız. Gıdaları dışarıda bırakmayın ve dışarı kalması zorunlu olanların da üzerini örtün. Çöp kutunuzun kapağını açık bırakmayın. Yiyecek artıkları kaldıysa tezgahta bırakmayın ve hemen temizleyin.

Fare İlaçlama Firması

Evinizi ne kadar temiz tutsanız da fare istilasından tam olarak koruyamayabilirsiniz. Bu sebeple fare dışkısı gibi bir durum gördüğünüzde profesyonel bir firma ile iletişime geçmek en mantıklısıdır. Usta İlaçlama personeli haşere kontrolü için her konuda eğitim alırlar ve alanında uzmandırlar. Bazı ilaç ve yöntemler kamuya açık olmadıkları için siz erişim sağlayamazsınız. Fakat profesyonel bir firmayla çalıştığınızda özel ilaç ve yöntemlere ulaşabilirler. Fındık fareleri genel olarak ev ve iş yerlerinde olur ama sıçan gibi daha büyük fareler varsa dışkıları da daha büyük olur. Büyük boyutlu farelerden kurtulmak için profesyonel yardım almak şarttır. Farelerden kurtulmak için kullanılan yöntemlerde doğru ilaç seçimi oldukça önemlidir. Açık kapanları kullanmak insanlar için tehdit olabileceğinden günümüzde artık fare istasyonları da çok fazla kullanılır. Profesyonel bir firmayla çalışacağınız zaman personelin eğitimli olması ve hangi ilaçları kullandığı önemli bir konudur. Fareler memeli hayvan sınıfına girdikleri için fare zehri ve kullanılan ilaçlar insanlar için de tehlikelidir. Bu sebeple müdahale edileceği zaman kendiniz değil eğitimli kişiler olması gerekir. İlaçlama sonrası farelerin bir daha gelmeyeceğinden emin olmak için de gerekli önlemleri almanıza yardımcı olunur. Evinizde fare olup olmadığını anlamak için sesleri de dinleyebilirsiniz. Fareler sessiz olan hayvanlar değildir ve tırnaklarıyla çıkardıkları çizme seslerini duyabilirsiniz. Tırmalama ya da vurma sesleri de ipucudur.

Fare İlaçlama Çeşitleri

Fare ilaçlama yöntemleri arasında olan yaylı kapanlar, yapışkanlı kapanlar, fare istasyonlarının kullanımı ülkemizde en yaygın olan yöntemlerdir. Kullanılan ilaçlar ortamın büyüklüğüne ve farelerin türüne göre farklılık gösterir. Yaşam alanınızda fare olup olmadığını anlamak için ısırık izlerine de dikkat edebilirsiniz. Fareler dişlerini keskin tutmak isterler ve bu yüzden mobilya gibi eşyaları kemirirler. Yağ izleri de oldukça önemlidir. Tüylerdeki yağlar süründükçe zeminde ve duvarlarda leke yaparlar. Eğer hiçbir iz yoksa ama siz şüpheleniyorsanız gece yatarken zemine hafif bir miktar un ya da pudra şekeri dökün ve ertesi sabah üzerinde iz olup olmadığına bakın. Dolapların içinde ya da çatı katında idrar izleri görebilirsiniz. Fareler çok sık bir şekilde idrar bırakırlar. Evinizde ya da iş yerinizde bunlardan bazılarını ya da bir tanesini gördüğünüz anda Usta İlaçlama ile iletişime geçerek farelerin daha da çoğalmasını engelleyebilirsiniz. Firma ile çalışmak sizi farelerden geçebilecek hastalıklardan korur ve evinizin hijyenik kalmasını sağlar. Farelerden kurtulmak için kara kara düşünmenize gerek kalmadan iletişime geçerseniz en kısa sürede teftiş için gelinir ve gerekli önlemler alınmaya başlanır. Kokusuz ilaçlama istiyorsanız iletişime geçmeniz yeterlidir. Kokusuz ilaçlama için 3 senede bir tekrar yaptırmanız sizin için daha avantajlı olur. Yaşam alanınızı daha kaliteli ve sağlığa uygun hale getirmek için iletişime geçmeniz yeterlidir.